Aktuality

Je tu září a s ním i další ročník již tradiční soutěže mladých zahradníků Lipová ratolest, kterou každoročně pořádá Svaz zakládání a údržby zeleně. Letos se soutěž vrací do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Krnova, kde proběhne coby součást Landscape Festivalu.

V neděli 1.8. se mezi 14. a 16. hodinou uskuteční online jednání členských a přidružených národů v rámci evropské organizace mladých zahradníků CEJH. Akce je náhradou za původně plánovaný týdenní kongres, který měl proběhnout v Essenu, ale vzhledem ke společenské situaci musel být znovu odložen.

V nové epizodě našeho nepravidelného podcastu jsme vyzpovídali Vojtu Ferbyho ze ZF Mendelu, který se ve svém výzkumu věnuje hydroponii. Jaké jsou klady a zápory této pěstební metody, jak je náročná technologicky a co vše může nabídnout? Poslouchejte ZDE!

Středoškolská kreativní soutěž Pohár mladých zahradníků s podtitulem "Ideální zahrada" postavila studenty před soutěžní úkol kreativním způsobem ztvárnit svou ideální zahradu. Mohlo se jednat o plastiku, video, esej, nebo klidně její návrh. Hodnocena však byla především originalita a kreativita. Nejvydařenějším soutěžním dílem se dle poroty,...

Před vypuknutím pandemie čínské chřipky probíhala téměř všechna setkání naší rady v brněnském Music Labu, kde jsme připravovali většinu našich akcí! Nyní, když se zdá, že by se snad pandemická situace mohla zlepšit, bychom do Music Labu rádi pozvali celou členskou základnu!

dne 29.5. pořádáme v Brně celodenní arboristický workshop pod vedením Ing. Valentina Cristiniho. Zahrnovat bude jak teoretický úvod do arboristiky, tak praktické ukázky, které proběhnou v parku Lužánky. Akce je přístupná jak našim členům, tak veřejnosti.

Jednou z priorit Sekce mladých zahradníků hned při jejím vzniku bylo co možná nejvyšší propojování teorie s praxí, neboť právě v tomto směru odborné školství v ČR často selhává. Studenti středních i vysokých škol zde věnují svůj čas praxe neodborným činnostem, jako jest třeba hrabání listí, což jen prohlubuje dlouhodobý úpadek a frustraci a z...