Aktuality

Pohár mladých zahradníků, soutěž pro všechny středoškoláky, je tu! Soutěžním úkolem je jakýmkoliv kreativním způsobem ztvárnit svou představu o ideální zahradě. Může jít klidně o obrázek, video nebo třeba báseň, přičemž se hodnotí zejména originalita a kreativní řešení zadání!

Členka Sekce mladých zahradníků a vítězka loňského ročníku Lipové ratolesti Bc. Michaela Samcová nás bude reprezentovat v nově ustanovené redakční radě časopisu Inspirace, který vydává Svaz zakládání a údržby zeleně. Těšíme se na příští číslo!

Online přednáška propagátorky přírodních zahrad Petry Vodenkové odhalí principy tvoření zahrady, která je v souladu s přírodou a nabízí mnoho různých druhů ovoce, léčivých bylin a divoké zeleniny při minimálních nárocích na údržbu a bez chemie. Posluchači přednášky se seznámí i s méně známými ovocnými dřevinami a jedlými trvalkami, které mohou plně...

Se specialistou na zelené střechy Ing. Pavlem Dostalem o enviromentalistice, perspektivách zeleného sektoru, technologiích a připravované online diskuzi o dopadech koronakrize na zahradnický obor.

Zástupci zavedených firem a institucí a jejich názory a predikce na aktuální společenskou krizi v kontextu zahradnického oboru. Již 2.2. od 17 hodin živě na YouTube Sekce mladých zahradníků!

PF 2021

27.12.2020

Rada Sekce mladých zahradníků přede všem svým členům, sponzorům, partnerům a podporovatelům radostný a úspěšný rok 2021!

V letošním roce nedocházelo k takovým problémům se suchem jako v letech předešlých, kdy začala mnohá města omezovat sekání trávníků. Důvodem byla snaha o zadržování vody a zvýšení výskytu hmyzu. Přestože jsme aktuálně všichni odborníci spíše na koronavirus, je potřeba se opět vrátit na zem, respektive k trávníkům a připravit se na nadcházející...

Měsíc listopad se u nás nesl ve znamení celé řady online aktivit, kterými se snažíme našim členům alespoň částečně kompenzovat v mnoha případech nedostatečnou kvalitu distančního vzdělávání i chybějící sociální kontakt.

Webinář je určen pro začínající zahradní architekty a zahradníky, kteří chtějí získat základní pohled na obor závlah za účelem snazší komunikace na budoucích společných projektech v rámci mezioborové spolupráce. V průběhu přednášky se seznámíme s problematikou půdní vlhkosti a trendy v řízení zavlažování na základě jejího měření. Metodu řízení...