Aktuality

Letošního ročníku již tradiční soutěže mladých zahradníků Lipová ratolest pořádané Svazem zakládání a údržby zeleně se již po druhé zúčastnili soutěžící z řad našich členů. Tříčlenné družstvo ve složení Michaela Samcová, Adam Miler a Václav Koudelka obsadilo první místo v samostatné individuální kategorii.

Je tu září a s ním i další ročník již tradiční soutěže mladých zahradníků Lipová ratolest, kterou každoročně pořádá Svaz zakládání a údržby zeleně. Letos se soutěž vrací do Moravskoslezského kraje, konkrétně do Krnova, kde proběhne coby součást Landscape Festivalu.

V neděli 1.8. se mezi 14. a 16. hodinou uskuteční online jednání členských a přidružených národů v rámci evropské organizace mladých zahradníků CEJH. Akce je náhradou za původně plánovaný týdenní kongres, který měl proběhnout v Essenu, ale vzhledem ke společenské situaci musel být znovu odložen.

V nové epizodě našeho nepravidelného podcastu jsme vyzpovídali Vojtu Ferbyho ze ZF Mendelu, který se ve svém výzkumu věnuje hydroponii. Jaké jsou klady a zápory této pěstební metody, jak je náročná technologicky a co vše může nabídnout? Poslouchejte ZDE!

Středoškolská kreativní soutěž Pohár mladých zahradníků s podtitulem "Ideální zahrada" postavila studenty před soutěžní úkol kreativním způsobem ztvárnit svou ideální zahradu. Mohlo se jednat o plastiku, video, esej, nebo klidně její návrh. Hodnocena však byla především originalita a kreativita. Nejvydařenějším soutěžním dílem se dle poroty,...

Před vypuknutím pandemie čínské chřipky probíhala téměř všechna setkání naší rady v brněnském Music Labu, kde jsme připravovali většinu našich akcí! Nyní, když se zdá, že by se snad pandemická situace mohla zlepšit, bychom do Music Labu rádi pozvali celou členskou základnu!