Aktuality

Při shromáždění členů SMZ, které se uskutečnilo 18. 3. v Brně, byla odhlasována změna stanov sekce a zvolena nová rada. Změny ve stanovách zahrnují rozšíření rady ze současných pěti členů na sedm a zkrácení mandátu člena rady ze tří na dva roky, přičemž při opakované kandidatuře je kandidát volen pouze na jeden rok, což zajistí průběžnou rotaci...

Ve dnech 10.7. - 16.7. letošního roku proběhl v Lednici na Moravě 61. ročník evropského kongresu mladých zahradníků. Pro nízkou účast se akce uskutečnila kompletně pod záštitou mezinárodní organizace CEJH a její příprava probíhala čistě na dobrovolnické bázi. I přesto se však týdenní program velmi vydařil!

Přírodní hřiště a herní zahrady v přírodním stylu jsou v mateřských školkách a školních družinách stále populárnější. V čem jsou jiné, co mohou dětem dát a jaká jsou jejich úskalí vysvětlí Jan Cindr, ekopedagog, projektant a realizátor přírodních herních zahrad. Přednáška bude zakončena pěší exkurzí na více přírodních hřišť v Mladé Boleslavi,...

Ve dnech 11. - 12.6. se ve slovenské Ivanke pri Dunaji uskuteční již tradiční výstava růží a spolu s ní i další ročník floristické soutěže, jejíž součástí bylo naše družstvo již v roce 2019.

Letošního ročníku již tradiční soutěže mladých zahradníků Lipová ratolest pořádané Svazem zakládání a údržby zeleně se již po druhé zúčastnili soutěžící z řad našich členů. Tříčlenné družstvo ve složení Michaela Samcová, Adam Miler a Václav Koudelka obsadilo první místo v samostatné individuální kategorii.