Aktuality

Cílem webináře je uvést účastníky do problematiky degradace dřeva stojících stromů. V rámci kurzu budete seznámeni s dřevokaznými houbami, jejich kolonizačními strategiemi a vlivem nejvýznamnějších druhů na stabilitu stromu.

V září jsme si ještě stihli užít společné setkání a atmosféru na Lipové ratolesti. Bohužel, tento měsíc už i nás dohnala nová vládní opatření. Z toho důvodu jsme byli nuceni zrušit plánovaný arboristický workshop a přesunout ho na dobu, kdy nám to situace dovolí. Doufejme, že to bude co nejdříve. Nechceme však zklamat a zanedbávat naše členy. Proto...

Již v neděli 25.10. se můžete těšit na první epizodu našeho podcastu, který by měl neformálním způsobem během probíhající krize přiblížit náš obor a naše členy!
Spolu se zahradním architektem a členem Sekce mladých zahradníků Vítem Dvořákem si budeme povídat o soutěži Lipová ratolest, studiu na vysoké škole, spolužácích či praxi v terénu!

V reakci na současnou nelehkou situaci, která značně komplikuje pořádání odborných akcí, jsme spustili nový web Mladizahradnici.cz, který kromě aktuálních informacích o našich aktivitách nabízí také členskou sekci. Ta nabídne všem našim členům online přednášky na rozličná zahradnická témata, nechť mají i během nouzového stavu co možná největší...

V Bystřici u Benešova proběhla ve dnech 22.9. - 24.9. soutěž pro žáky středních a vyšších odborných zahradnických škol Lipová ratolest, kde měli soutěžící v tříčlenných družstvech za úkol realizovat plochu v sousedství kostela dle návrhu architekta a našeho člena Ing. Víta Dvořáka. Jelikož se tři z deseti přihlášených středních škol z důvodu...

Dne 19.9. se uskutečnila dlouho připravovaná konference F4² Landscape, jejíž místo konání muselo být na poslední chvíli z důvodu šíření COVID-19 přesunuto na Českou zahradnickou akademii do Mělníku. Ze stejného důvodu byly rovněž všechny přednášky přenášeny také online.

dne 17.10. pořádáme v Brně celodenní arboristický workshop pod vedením Ing. Valentina Cristiniho. Zahrnovat bude jak teoretický úvod do arboristiky, tak praktické ukázky, které proběhnou v parku Lužánky. Akce je přístupná jak našim členům, tak veřejnosti.

Dne 19.9. se v areálu pražské ČZU uskuteční konference Future 4² Landscape, jež uvede několik přednášejících, kteří představí krajinářská témata z rozličných perspektiv s přesahem do příbuzných oborů.

Ve čtvrtek 20.8. se 7 členů Sekce mladých zahradníků zúčastnilo workshopu Kvalita rostlinného materiálu, který proběhl při výstavě Letní Flora v Olomouci pod hlavičkou Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, z.s.