Aktuality

Se specialistou na zelené střechy Ing. Pavlem Dostalem o enviromentalistice, perspektivách zeleného sektoru, technologiích a připravované online diskuzi o dopadech koronakrize na zahradnický obor.

Zástupci zavedených firem a institucí a jejich názory a predikce na aktuální společenskou krizi v kontextu zahradnického oboru. Již 2.2. od 17 hodin živě na YouTube Sekce mladých zahradníků!

PF 2021

27.12.2020

Rada Sekce mladých zahradníků přede všem svým členům, sponzorům, partnerům a podporovatelům radostný a úspěšný rok 2021!

V letošním roce nedocházelo k takovým problémům se suchem jako v letech předešlých, kdy začala mnohá města omezovat sekání trávníků. Důvodem byla snaha o zadržování vody a zvýšení výskytu hmyzu. Přestože jsme aktuálně všichni odborníci spíše na koronavirus, je potřeba se opět vrátit na zem, respektive k trávníkům a připravit se na nadcházející...

Měsíc listopad se u nás nesl ve znamení celé řady online aktivit, kterými se snažíme našim členům alespoň částečně kompenzovat v mnoha případech nedostatečnou kvalitu distančního vzdělávání i chybějící sociální kontakt.

Webinář je určen pro začínající zahradní architekty a zahradníky, kteří chtějí získat základní pohled na obor závlah za účelem snazší komunikace na budoucích společných projektech v rámci mezioborové spolupráce. V průběhu přednášky se seznámíme s problematikou půdní vlhkosti a trendy v řízení zavlažování na základě jejího měření. Metodu řízení...

Ve středeční třetí epizodě našeho podcastu Mladí zahradníci se můžete těšit na rozhovor s Eliškou Vraspírovou a Barborou Koláčkovou, které nám představí spolek studentů zahradnické fakulty LED! Kromě toho se dozvíte, jak probíhá distanční výuka i studentský život v Lednici, co je to dendrologie nebo jak vznikla přezdívka Mekena!

Vzhledem k vysokému zájmu členské základny o trička s motivy Sekce mladých zahradníků, která byla původně k dostání pouze na setkání členů v Mělníku, jsme se pro vás rozhodli spustit eshop s upomínkovými předměty. K dostání jsou trička, placky a další produkty, odkazující na naše aktivity! Jejich nákupem můžete navíc skvěle podpořit naši další...

V druhé epizodě našeho podcastu Mladí zahradníci jsme vyzpovídali arboristu Valentina Cristiniho, jenž momentálně působí ve výzkumu na Mendelově univerzitě. Můžete se těšit na odlehčenou debatu o arboristice, studiu v ČR nebo životě v Itálii.

Webinář se bude věnovat tématu hospodaření s dešťovou vodou v městském veřejném prostoru. Od strategických dokumentů, přes projekční část, až po konkrétní možná opatření vycházející z TNV 75 9011 HOSPODAŘENÍ SE SRÁŽKOVÝMI VODAMI.